Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: facultatea baieti

Junior Member
    Data înscrierii
    20.02.2016
    Locație
    Arad
    Posturi
    3
    Putere Rep
    3

facultatea baieti

am inceput scoala , sunt in anul II la automatica si informatica aplicata , sper sa merg bine

Administrator
    Data înscrierii
    16.06.2015
    Posturi
    56
    Putere Rep
    5
    Bravo
    Am cu cine discuta despre programare? Sau e prea devreme ?

Mi-am terminat generatorul eolian, acum lucrez la un regulator de incarcare MPPT. Singura problema pe care o am momentan e managementul curentului. Mai exact, cand bateriile sunt incarcate 100% sa nu opreasca incarcarea si sa lase eoliana in gol ... Caut sa activez un dump load(consumator) cand s-au incarcat bateriile si caut sa folosesc mosfets N-channel pe 24vcc. Ca sa deschida Mosfetul, trebuie sa aibe 7-10V mai mult decat la sursa. Mai exact daca sursa e de 26V, voi avea nevoie de cel putin 33-35V ... Ca sa fac asta am nevoie de o pompa de incarcare(condensatori+diode sens+un temporizator de pulsuri)... Abia astept sa il termin si sa iltestez la curent de 50A :P
    Ultima modificare făcută de Marius; 15.10.2016 la 20:26.

Junior Member
    Data înscrierii
    20.02.2016
    Locație
    Arad
    Posturi
    3
    Putere Rep
    3
    mersi de incurajare , abia am inceput sa caut dupa tutoriale si alte alea de C/C++, mathcad , logisimi etc , toate sunt pe mine acum , abia mai respir .Oricum una peste alta stiu ca atata timp cat i-mi place am sanse reale sa duc la bun sfarsit munca de student in ale automaticii.

Junior Member
    Data înscrierii
    03.03.2017
    Posturi
    1
    Putere Rep
    2
    Multa bafta in continuare! Ai facut o alegere buna.

Junior Member
    Data înscrierii
    20.02.2016
    Locație
    Arad
    Posturi
    3
    Putere Rep
    3
    am terminat si anul 3 cu multe lucruri noi invatate , e clar agricultura a ramas in urma , peste tot iarba s-a inmultit frumos iar eu mai am inca un an,
    totusi cu cele invatate si cu motivatie reala ar trebui sa ma apuc de ceva investitii , dar parca mai oscilez intre da si nu . Asta pentru ca in anul 4 am obtinut o bursa Erasmus in Deggendorf Germania si vreau sa o onorez cu fruntea sus dupa care va urma licenta pentru care deja am cateva puncte de abordare. Am sapat mai adanc si a inceput sa-mi placa Matlab cu simulink , iar daca flora si fauna fac impreuna cu noi casa pe Terra de ce sa nu le studiez , dar ciudat despre plante stiu prea putin cum sa le ascult , asa ca o sa incerc sa caut ceva din ce ciripesc pasarile prin curte , sa le monitorizez si apoi sa vad cum o sa pot sa descifrez , sau cat o sa pot sa descifrez din sunetele produse de ele si colectate de mine. Mi-ar fi placut ca sistem sa inteleg plantele si sa le abordez stiintific , dar cine stie .
    Oricum ma bucur mult pentru actiunile tale Marius si succes .

Administrator
    Data înscrierii
    16.06.2015
    Posturi
    56
    Putere Rep
    5
    Felicitari in primul rand. Sa nu uiti sa te intorci "acasa". E foarte important asta ... Bursele astea is ca o capcana
    Iti multumesc pentru tot. Sper sa ne auzim. Nu pleca in Germania fara sa lasi nr de telefon te rog
    Respect

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •