Rezultate 1 la 8 din 8

Subiect: facultatea baieti

Junior Member
    Data înscrierii
    20.02.2016
    Locație
    Arad
    Posturi
    4
    Putere Rep
    3

facultatea baieti

am inceput scoala , sunt in anul II la automatica si informatica aplicata , sper sa merg bine

Administrator
    Data înscrierii
    16.06.2015
    Posturi
    56
    Putere Rep
    5
    Bravo
    Am cu cine discuta despre programare? Sau e prea devreme ?

Mi-am terminat generatorul eolian, acum lucrez la un regulator de incarcare MPPT. Singura problema pe care o am momentan e managementul curentului. Mai exact, cand bateriile sunt incarcate 100% sa nu opreasca incarcarea si sa lase eoliana in gol ... Caut sa activez un dump load(consumator) cand s-au incarcat bateriile si caut sa folosesc mosfets N-channel pe 24vcc. Ca sa deschida Mosfetul, trebuie sa aibe 7-10V mai mult decat la sursa. Mai exact daca sursa e de 26V, voi avea nevoie de cel putin 33-35V ... Ca sa fac asta am nevoie de o pompa de incarcare(condensatori+diode sens+un temporizator de pulsuri)... Abia astept sa il termin si sa iltestez la curent de 50A :P
    Ultima modificare făcută de Marius; 15.10.2016 la 21:26.

Junior Member
    Data înscrierii
    20.02.2016
    Locație
    Arad
    Posturi
    4
    Putere Rep
    3
    mersi de incurajare , abia am inceput sa caut dupa tutoriale si alte alea de C/C++, mathcad , logisimi etc , toate sunt pe mine acum , abia mai respir .Oricum una peste alta stiu ca atata timp cat i-mi place am sanse reale sa duc la bun sfarsit munca de student in ale automaticii.

Junior Member
    Data înscrierii
    03.03.2017
    Posturi
    2
    Putere Rep
    2
    Multa bafta in continuare! Ai facut o alegere buna.

Junior Member
    Data înscrierii
    20.02.2016
    Locație
    Arad
    Posturi
    4
    Putere Rep
    3
    am terminat si anul 3 cu multe lucruri noi invatate , e clar agricultura a ramas in urma , peste tot iarba s-a inmultit frumos iar eu mai am inca un an,
    totusi cu cele invatate si cu motivatie reala ar trebui sa ma apuc de ceva investitii , dar parca mai oscilez intre da si nu . Asta pentru ca in anul 4 am obtinut o bursa Erasmus in Deggendorf Germania si vreau sa o onorez cu fruntea sus dupa care va urma licenta pentru care deja am cateva puncte de abordare. Am sapat mai adanc si a inceput sa-mi placa Matlab cu simulink , iar daca flora si fauna fac impreuna cu noi casa pe Terra de ce sa nu le studiez , dar ciudat despre plante stiu prea putin cum sa le ascult , asa ca o sa incerc sa caut ceva din ce ciripesc pasarile prin curte , sa le monitorizez si apoi sa vad cum o sa pot sa descifrez , sau cat o sa pot sa descifrez din sunetele produse de ele si colectate de mine. Mi-ar fi placut ca sistem sa inteleg plantele si sa le abordez stiintific , dar cine stie .
    Oricum ma bucur mult pentru actiunile tale Marius si succes .

Administrator
    Data înscrierii
    16.06.2015
    Posturi
    56
    Putere Rep
    5
    Felicitari in primul rand. Sa nu uiti sa te intorci "acasa". E foarte important asta ... Bursele astea is ca o capcana
    Iti multumesc pentru tot. Sper sa ne auzim. Nu pleca in Germania fara sa lasi nr de telefon te rog
    Respect

Junior Member
    Data înscrierii
    03.03.2017
    Posturi
    2
    Putere Rep
    2
    Felicitari! Ma bucur sa aud ca mergi in Germania. Am fost recent si e o tara faina si cu multe posibilitati.

Junior Member
    Data înscrierii
    20.02.2016
    Locație
    Arad
    Posturi
    4
    Putere Rep
    3
    Multumesc , pentru urari.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •